slider-0
Branżowy portal - artykuły firmowe
slider-1
Branżowy portal - artykuły firmowe
slider-2
Branżowy portal - artykuły firmowe
Adam Kowalski 2022-11-26 0 komentarzy

Tytuł wpisu: Na czym opiera się ustalanie składki wypadkowej?

Na czym opiera się ustalanie składki wypadkowej?

Każdego roku pojawiają się aktualizacje dotyczące określonych składek. Jest tak również w przypadku składek powiązanych z ubezpieczeniami społecznymi. Każdy podatnik, który chciałby wiedzieć, na czym bazujeustalanie składki wypadkowej oraz kto ją płaci i jaka jest jej wysokość, może się zorientować bardzo szybko w tym zakresie. Wystarczy, że zdecyduje się na konsultacje z firmą doradczą zatrudniającą ekspertów od ubezpieczeń społecznych, na bieżąco orientujących się w tym, co w danym roku podatkowym proponuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Oferta wystosowana jest przez agencję Ayming, którzy swoją wiedzą dzielą się z polskimi przedsiębiorcami, pozwalając im tym samym na podejmowanie słusznych i zgodnych z prawem kroków. Ubezpieczenie wypadkowe to obowiązkowe ubezpieczenie społeczne, mające zabezpieczać pracowników w przypadku choroby zawodowej albo wypadku w zakładzie pracy. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to typ ubezpieczenia różniący się od ubezpieczenia chorobowego w podstawowych założeniach. I właśnie dlatego dobrze będzie sugerować się podpowiedziami ekspertów, mających wiedzę o tym, czego dotyczy dane ubezpieczenie. 

Podczas konsultacji z ekspertami przedsiębiorca dowie się przede wszystkim, którzy pracownicy podlegają takiemu ubezpieczeniu, a którzy nie. Wtedy od razu zorientuje się, za kogo musi opłacać składkę. Właściciel firmy będzie poinformowany także o tym, od czego uzależniona jest składka wypadkowa i czy warto połączyć ją na przykład z grupowym ubezpieczeniem na życie. 

Zostaw swój komentarz pod wpisem!