slider-0
Branżowy portal - artykuły firmowe
slider-1
Branżowy portal - artykuły firmowe
slider-2
Branżowy portal - artykuły firmowe
Klaudia Szulc 2021-05-30 0 komentarzy

Tytuł wpisu: Terapia małżeńska online

Terapia małżeńska online

Psychoterapia lub pojedyncze spotkania z psychologiem proponowane przez ten ośrodek mają na celu niesienie realnej pomocy wszystkim osobom, które mierzą się z trudnościami emocjonalnymi. Bardzo ważny w tym wypadku jest fakt, iż fachowcy pracujący z podopiecznymi dbają o ich komfort, poczucie bezpieczeństwa i zapewniają stuprocentową dyskrecję. Spotkania mogą odbywać się indywidualnie lub w grupach (wygodnym rozwiązaniem dla osób z dalszych zakątków lub mających mało wolnego czasu jest terapia internetowa). 

Związki partnerskie i małżeństwa nierzadko poszukują pomocy w sytuacjach kryzysowych. Kiedy nie są w stanie samodzielnie rozwiązać wszystkich konfliktów lub przepracować zbyt trudnych dla nich emocji. W takiej sytuacji warto zdecydować się na usługę, jaką jest terapia małżeńska online lub stacjonarna. Obie formy współpracy z terapeutą są tak samo efektywne (szczegóły pod adresem sop-psychoterapia.pl).

W trakcie spotkań omawiane są wszystkie problemy i trudności, jakie dokuczają partnerom. Dzięki długim rozmowom oraz nauce słuchania drugiej strony, wypracowywane są bardzo ważne umiejętności interpersonalne. Poniżej kilka przykładów:

  • umiejętność spojrzenia na partnera z innej perspektywy (próba postawienia się na jego miejscu i zrozumienia jego odczuć),
  • nauka lepszego, bardziej trafnego i empatycznego wyrażania własnych uczuć,
  • budowanie na nowo bliskości między partnerami, 
  • zdolność do rozpoznawania i określania konkretnych ról partnerów w związku,
  • nabycie umiejętności konstruktywnej rozmowy i zdolności do dobrego rozwiązywania konfliktów.

Zostaw swój komentarz pod wpisem!